czwartek, 10 listopada 2016

O "Numb" na Billboardzie!!!

Strona Billboard napisała o nowej piosence David pt "Numb".

2016 rok jest ekscytującym czasem dla byciem fanem Davida Archulety. Finalista 7. sezonu "American Idol" zrobił triumfalny powrót już wcześniej w tym roku, podczas finału sezonu (American Idol) na grupowym otwarciu, tego lata w połączeniu z Jamesem The Mormon we współpracy w muzyce rap, co całkowicie nie było jego mocną stroną, ale bardzo zabawne zobaczenia. 

Teraz Archuleta powraca z wydaniem "Numb", piosenki, która przyszła do niego po powrocie z dwuletniej misji w Chile. Piosenka została napisana przez Archuletę, Trenta Dabbsa i producenta Jamie'go Kenney'ego. Film z tekstem piosenki, wyreżyserowany przez Tareka Kasamiego, który zadebiutował w czwartek 3 listopada z pełnym wideo na horyzoncie; piosenka jest dostępna na iTunes i Spotify.

"Było to czas kiedy wróciłem z mojej dwuletniej misji w Chile. Próbowałem przyzwyczaić się z powrotem być wykonawcą i artystą i wrócić do tego całego biznesu," Archuleta mówi Billboardowi. "To było ciężkie i naprawdę wyzywające, zastanawiałem się czy w ogóle chciałem to dalej robić, miałem naprawdę ciężki czas. Bardzo tęskniłem za Chile i za robieniem czegoś co nie było o mnie. To było przeciwne a co mogę zrobić dla innych ludzi i pomagać im w inny sposób. Po prostu brakowało mi tych ludźmi z którymi byłem."

Archuleta chciał się poddać ale miał już zaplanowne pisanie w Nashville więc zdecydował przeforsować to i zobaczyć co się wydarzy. Usiadł z Dabbsem i Kenney'm, którzy zapytali go "Co masz w głowie?" 

"Nauczyłem się tego co jest naprawdę ważne, to to by być zawsze szczerym i powiedziałem im. Powiedziałem 'Wiecie, właśnie wróciłem z Chile i to było wspaniałym doświadczeniem. Kochałem być misjonarzem i teraz jest tutaj z powrotem i do tej pory pisałem każdego miesiąca tutaj w Nashville i nie wydaje mi się, że chcę to robić. Nie wydaje mi się nawet, że chcę tu teraz być.' Cały czas mówiłem im o tym i patrzyli na mnie słuchając i jeden z nich powiedział "Cóż, dlaczego by o tym nie napisać?"


To było wtedy kiedy Archuletę uderzyła inspiracja. "Przyszło mi do głowy, że może właściwie mogę pisać o tym co naprawdę robię zamiast o nastoletnich miłosnych piosenkach, ponieważ to jest to co ludzie chcą usłyszeć," mówi "To było poniekąd tak jak zawsze byłem przeszkolony. Nie przyszło mi to to głowy że mógłbym pisać o tym co właściwie czułem i po prostu zacząłem pisać i to jest to co z tego wyszło."

"Numb", mówi, było rezultatem doświadczenia, które opisuje jako "terapeutycznego".

"Przyniosło ulgę. Wszystko to czego potrzebowałem," mówi. "Tylko potrzebowałem wiedzieć, że mogę być prawdziwy z ludźmi. Potrzebowałem wiedzieć, że mogę być szczery i mówić o tym jak się naprawdę czułem w tamtym czasie w moim życiu. Czuję jako muzyk, że ludzie chcą poczuć historię. Wiesz, są piosenki, przy których ludzie chcą spędzić miło czas, zabawić się, letnie piosenki. Ale uważam, że wiele innych czasów, ludzi naprawdę chcą połączyć się z tym co pochodzi z czyjegoś serca, z jego duszy i przez co przechodzą. Czuję, że była to piosenka dla mnie."

Mieszkaniec Utah mówi, że śluzy są teraz otwarte i ma kilka kilka piosenek na ukończeniu. Jeśli wyjdą jako EP lub pełny album no nadal jest w powietrzu ale mówi, że może wyda kilka więcej piosenek w przyszłych miesiącach.

"Każda piosenka ma teraz historię, i jest to jak 'Ok, to jest cząstka mnie," mówi. "Kocham muzykę, jestem fanem muzyki ale również jest głębsze połączenie gdzie pozwoliłem wejść do mojego życia.  Chcę aby ludzie poczuli to. Chcę aby byli w stanie połączyć się do tego samego miejsca."

Archuleta jest gotowy połączyć ten miesiąc z bożonarodzeniową trasą, rozpoczynając 25 listopada w Utah z Natchanem Pacheco. Świąteczny singiel "My Little Prayer" będzie wydany na święta.

"Kocham Boże Narodzenie," mówi "Czuję, że wiele świątecznych piosenek jest modlitwą ponieważ mówią o tej wyjątkowej chwili w czasie chrześcijaństwa lub że Chrystus rodzi i zwracają się do niego i myślą o tym kim jest dla każdego z nas osobiście i znaczenie tego."

Bilety na świąteczne koncerty Archulety dostępne na jego stronie.

Obejrzyj film z tekstem poniżej


_________________________________________________________

Premiera "Numb" była 4 listopada. Piosenkę możecie znaleźć na iTunes, Amazon, Spotify.

Po wydaniu tej piosenki pojawiło się kilka artykułów o tym, między innymi na Billboardzie.______________________________________

W ten weekend zrobię małą relację z koncertów w St. George! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz