wtorek, 18 sierpnia 2015

"Małe i proste rzeczy mają znaczenie"

Nowy artykuł o Davidzie i jego pobycie w Nowej Zelandii pojawił się dziś na stronie Mormon Newsroom.

"Dla mnie muzyka to sposób dzięki któremu mogę podzielić się moją wiarą w Jezusa Chrystusa", powiedział David Archuleta - finalista American Idol, muzyk nagrywający utwory  i były misjonarz Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich - przemawiający w zeszłym tygodniu do misjonarzy w Auckland.

Podczas specjalnego posiedzenia w środę 12 sierpnia w Redoubt Road Latter-day Saint w domu spotkań w Południowym Auckland, Pan Archuleta użył swojego muzycznego daru i przemowy aby podzielić się swoją wiarą w Jezusa Chrystusa i przekonaniem, że "przez małe i proste rzeczy, które każdego dnia czynimy, wielkie rzeczy mogą się zdarzyć."

Pan Archuleta podał przykłady ze swojej misji w Chile, w Południowej Ameryce, gdzie robiąc te małe i proste rzeczy - jak podchodzenie do ludzi, których nie znał i zapraszanie ich do służby kościelnej - czuł niezręczność i trud robienia tego.

Jego rada dla misjonarzy była, " Nawet gdy to staje się trudne, nawet kiedy czujesz się przygnębiony,  kiedy jest ciężko podjąć te decyzje by iść dalej, proszę po prostu się pomódl się, uklęknij i módl się  po prostu to zrób. Te małe i proste rzeczy doprowadzą do tego, żę Pan Bóg odpowie."

"Zostaliście poproszeni by być posłusznym," powiedział. "Zostaliście wezwani by służyć. Zostaliście poproszeni by być oddanym, nieść miłosierdzie , by być pokornym - a czasami ciężko to zrobić.

Panu Archuleta towarzyszył Dr Brad Wilcox, autor i profesor Uniwersytetu Brigham Young w Provo w stanie Utah w USA. Dr Wilcox sprowadził do życia, przez udział publiczności i swój dar używania humory podczas nauczania, dobrze znaną opowieść z Biblii.

Przez ponad dwa ostatnie tygodnie Dr Wilcox i Pan Archulera, razem z innymi Latter-day Saint aktorami, piosenkarzami i autorami, przemawiali i występowali dla członków i gości Kościoła w kilku miastach w Australii i Nowej Zelandii.

Uwagi końcowe w ostatnim tygodniu spotkania były przedstawione przez Starszego S. Gifford Nielsen, członka the Pacific Area Presidency of The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints. Starszy Nielsen doradził misjonarzom aby zauważyć ( lub podziękować za) ich własne talenty.

"Nigdy nie myślcie, że nie macie talentu," powiedział. "Macie i Pan Bóg poprosił was abyście nie ukrywali go. Jego zaproszenie jest abyście opierali się na tym co On wam daje. Dziś widzicie talent w akcji."

Starszemu Nielsen towarzyszyła jego żona, Siostra Wendy Nielsen. Również uczestniczącym w spotkaniu był Starszy O. Vincent Haleck. również członek the Pacific Area Presidency i jego żona Siostra Peggy Haleck.

Misjonarze byli z the New Zealand Hamilton Mission i byli prowadzeni przez prezydenta Charles A. Rudd i Siostrę Annette Lancaster Rudd.

David zaśpiewał tam pieśń "Come, Come, Ye Saints" po angielsku ale również kawałek zwrotki zaśpiewał po hiszpańsku dla swojej babci.


Co prawda nie jestem członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich i za bardzo nie ogarniam tych wszystkich nazw związanych z tym kościołem ale mam nadzieje, że jako tako ten tekst przetłumaczyłam. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz