poniedziałek, 4 lipca 2016

Happy 4th of July!

Dziś w Stanach Zjednoczonych świętowany jest Dzień Niepodległości. 240 lat temu USA ogłosiło Deklaracji Niepodległości.

4. lipca obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych jako Dzień Niepodległości - najważniejsze święto państwowe upamiętniające rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości w 1776 r. Święto nieoficjalnie obchodzono już od 1777 r., jednakże dopiero blisko sto lat później, w 1870 r., amerykański Kongres Stanów oficjalnie ustanowił dzień 4. lipca dniem wolnym od pracy dla urzędników federalnych.
Dla Amerykanów święto to oznacza koncerty na świeżym powietrzu, parady oraz wieczorne pokazy sztucznych ogni. Przy dobrej pogodzie wiele osób organizuje pikniki, grillowanie w gronie rodziny i przyjaciół oraz wypady na plażę i za miasto. Nie zabraknie hamburgerów, hot-dogów i piwa. (...)

David z tej okazji opublikował swoje wykonanie piosenki "God Bless the U.S.A".
Na tego 4. lipca wydałem występ na żywo "God Bless the U.S.A" z koncertu w Rexburg w Idaho.
Jestem wdzięczny, że żyję w kraju gdzie tak wiele kamieni milowych zostało umieszczonych dla tego pokolenia na świecie. Wdzięczny, że ludzie którzy założyli te państwo przedłożyli tworzenie go na Bogu, swobodzie i wolności religijnej.  Dziękuję tym wszystkim którzy zawalczyli o prawa, które mamy dzisiaj! Happy 4th of July!

Oryginalnym wykonawcą tego utworu jest Lee Greenwood.


Życzę wszystkim Amerykanom wesołego świętowania tego dnia! Happy 4th of July!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz