poniedziałek, 31 października 2016

Nowy wywiad z Davidem na TheSpectrum! :) (tłumaczenie)

Tydzień temu na thespectrum.com został opublikowany wywiad z Davidem na temat nadchodzących jego koncertów (3,4,5 listopada) w St. George. :)

Jeden z takich wywiadów z The Spectrum tłumaczyłam w tamtym roku ;) ---> " "OK, niechętnie przyznaję, że podobał mi się koncert Archulety" - Recenzja koncertu w Saint George na TheSpectrum!" <---

__________________________________________________


Rok temu David Archuleta wyprzedał dwa wieczory jeden po drugim w Tuacahn Amphitheathre w Ivins City.  W tym roku ma wystąpić przez 3 wieczory pod rząd.

Finalista "American Idol", który został został wychowany w północnym Utah, będzie grać w Tuacahn od 3 do 5 listopada i tym razem jest przygotowany na możliwą chłodną pogodę. Rok temu złapała go z zaskoczenia.

"Było zimniej niż wszyscy się spodziewali" piosenkarz mówi dla The Spectrum & Daily News podczas długiego wywiadu przez telefon. "Sprawiło to jeszcze bardziej zapadające w pamięć."

Archuleta mówi, że był pod wielkim wrażeniem swoich fanów którzy wciąż przychodzili pomimo chłodnej pogody a następnie wytrzymywali to z płaszczami i kocami.

Piosenkarz wzrósł do międzynarodowej sławy w 2008 roku kiedy stał się finalistą w "American Idol" w młodym wieku, 16 lat - stając się jednym z najmłodszych uczestników w wokalnym konkursie na Fox Broadcasting. Jego pierwszy singiel "Crush" miał prawie 2 miliony cyfrowych pobrań i imienny debiutanci album został złotą płytą. 

Mimo że, jest znany dzięki czystej, niewinnej jakości wokalnej, koncerty na żywo Archulety obejmują  więcej niż piękne śpiewanie. Jego występy w Tuacahn z tamtego roku ujawniły, że Archuleta jest gawędziarzem. Nie tylko dawał tło dla piosenek, które napisał ale również opowiadał historie powiązane z wybitnymi coverami takich jak "Beautiful" Christiny Aguilery.

"Zawsze chciałem opowiadać historie" mówi "Chciałem opowiadać moje historie. Chciałem mówić rzeczy, których nauczyłem się od różnych ludzi... Jest to dla mnie prawie lecznicze."

Archuleta mówi, że rozwinął swoje gawędziarstwo po powrocie w 2014 roku z 2 letniej misji w Chile dla Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Mówi, że zajęło mu to jakiś czas żeby znów poczuć się komfortowo po misji. 

Po prostu wykonywanie muzyki nie dawało mu już żadnej satysfakcji. Czuł, że potrzebuje coś zrobić więcej niż wyjść na scenę i śpiewać. Od tego czasu zdecydował zacząć mówić publiczności o tym co  znaczą dla niego piosenki. 

Skupienie się na religii i służbie, przez 2 lata jako misjonarz w obcym kraju,  miało różne skutki na to jak występuje. Przed wyjazdem do Chile w 2012 roku, Archuleta mówi, że cały czas próbował być fajny i robić cokolwiek aby mógł być zaakceptowany jako artysta. 

"Czuję, że w przemyśle rozrywkowym jest to nigdy niekończący się licealny etap" mówi. "Zawsze próbujesz wyglądać fajnie i być popularnym. To naprawdę mnie dotyczyło. Nadal byłem sobą ale myślę, że próbowałem być jeszcze kimś innym. "

Życie w Chile było zasadniczo inne. David spędził ten czas służąc innym. Stał się mniej skrępowany. Nie musiał martwić się o błahostki takie jak sposób w jaki chodził był fajny lub nie.

Pod koniec misji odkrył kolejną stronę siebie. Jednak przyznaje również, że stracił pewne niezbędne cechy aby wyjść na scenę i występować.  Przez ostatnie 2 lata starał się łączyć cechy, które są potrzebne do tego by nie tylko być prawdziwym sobą ale również żeby dostarczyć rozrywkowe show.

"Czuję się naprawdę dobrze tym kim terasz jestem" mówi teraz 25-letni Archuleta. "Czuję się naprawdę komfortowo w mojej własnej skórze."

Jego połączenie z ludźmi z Ameryki Łacińskiej również wpłynęło na jego występ. Archuleta jest częściowo Latynosem ponieważ jego mama jest z Hondurasu.

Podczas jest występów w Tuacahn rok temu, zaprezentował "Nunca Pense" po hiszpańsku i dostarczył to co było prawdopodobnie jednym z najbardziej pasjonujących momentów tego koncertu.  Archuleta mówi, że kiedy śpiewa po hiszpańsku to tak jakby kolejna jego część jest ujawniona.

"Nie mogę całkowicie połączyć i w pełni wyrazić siebie bez śpiewania po hiszpańsku" mówi. "To jest tak jakbym pokazywał kolejną część Davida."

Śpiewanie po hiszpańsku nie tylko pomaga mu połączyć się ze swoim dziedzictwem ale również z ludźmi z Chile, którzy wciąż są w jego sercu nawet po 2 latach jego misji tam. Teraz mieszka w Nashville ale w każdy wtorek chodzi na tańce salsy z powodu jego miłości do latynoskiej muzyki i kultury.

Archuleta obecnie pracuje nad pełnym wydaniem albumu, ma nadzieję, że zostanie wydany na początku przyszłego roku. Bezpośrednio po wydaniu anglojęzycznym, chce zrobić pełny album z piosenkami po hiszpańsku.

Album z 2017 roku będzie zawierać jego nowy singiel "Numb" który już właściwie zaprezentował w Tuacahn rok temu. Nagrał również teledysk dla tego singla.

Mimo że, jego nowy album jest długim oczekiwaniem, Archuleta przyznaje, że zajmuje to dużo czasu aby robić wiele rzeczy - nawet zamawianie jedzenia w restauracji. W rzeczywistości, porównuje siebie to Profesora Calamitousa, złego naukowca z "Jimmy'ego Neutrona"którego plany są zawsze udaremnione ponieważ nigdy nie jest w stanie zakończyć swoich projektów. 

Różnicą jest to, że Archuleta ostatecznie kończy swoje projekty. Częścią opóźnienia albumu jest to że każda piosenka jest oryginalna. Każde nagranie rozpoczęło się pomysłem z jego głowy. Kilka utworów napisał sam podczas gdy pracował nad innymi piosenkami z współautorami.

"Chcę aby (piosenki) były mną" mówi. "Chcę aby powiedziały rzeczy, które chcę ja powiedzieć."

Do tej pory ma 16 piosnek. Chociaż nie jest pewien czy będą one wszystkie na albumie, chce udostępnić je w inny sposób.

Gdy zostaną wydane, jest to dobry zakład, że zostaną łapczywie odebrane przez jego oddanych fanów - większość z nich to młode kobiety i dziewczyny. Są najbardziej dźwięcznymi fanami w czasie jego koncertów, często krzyczące "Kocham Cię!" w środku jego występów. 

Archuleta mówi, że docenia wsparcie fanów jakie mu dają ale nie jest zawsze pewny jak odpowiedzieć na takie deklaracje miłości. Nie chce zranić niczyich uczuć ale nie czuje, że byłaby to szczera odpowiedź z pustym "Też Cię kocham" do obcego w tłumie.

"Lubię być uczciwy/szczery." mówi. "Czuję, że gdy jestem prawdziwy z ludźmi to dostanę to samo z powrotem. Nauczyłem się mówić 'Dziękuję.' " 

Ostatecznie, właśnie to trafia do Archulety: bycie prawdziwym. Nie jest zawsze artystą na scenie ale jest tylko Davidem Archuleta, którego większość z fanów widzi. Jest również David Archuletą którego próbował wymusić przed dwuletnią misją w Chile. 

Jednakże, minione 2 lata nauczyły go, że jest okej posiadanie dwóch Davidów Archuleta o ile jest prawdziwy wobec siebie w obu rolach. 

"Kiedy śpiewam piosenki na scenie, ludzie myślą, że jestem kimś większym niż jestem; jestem po prostu normalną osobą" mówi. "Obydwoje są mną."

____________________________________________________

Bardzo ciekawy wywiad. Lubię gdy David mówi o tym jak się zmienił po misji, jaki wpływ na niego miała ta decyzja podjęcia służby misyjnej w Chile. Cieszę się, że czuje się już lepiej. Myślę, że przez jego osobę, jego świadectwo można się wiele nauczyć np. jak zaakceptować samego siebie. :) A co wy o tym sądzicie?


Przypominam, że 3, 4  i 5 listopada David będzie występować w St. George. :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz